Back to All Events

Staffanstorps Motorshow 2014

Motorhistoriska dagen och Sveriges nationaldag! Vad passar väl bättre en en Rideout till Staffanstorps motorshow! Tanken är att vi hälsar på två av våra medlemmar, grillar lite, kollar på fanastiskt fordon och har det allmänt bra!

Den 6 juni är det inte bara Nationaldagen utan även första dagen på Staffanstorps motorshow 2014. Lambretta Club Malmö tänkte därför göra en utflykt till våra medlemmar Hans och Christina. Väl där finns möjlighet att grilla lite medhavd lunch och ta en titt på motorutställningen. För att kolla intresset lägger vi därför upp ett event och hoppas att alla får njuta av en härlig sommartur.

Tidsplan:
11.00 Avfärd Malmö(Statoil Midhem)
11.30 avfärd Lund (Macken vid södra infarten, tror jag den heter kollar och ändrar till korrekt)
12.00 Staffanstorp
ca13.30-14 gemensam hemfärd för dom som vill.

Det går så klart bra att möta upp på plats. Adressen är Kastanjevägen 7

Anmäl dig gärna på eventets facebooksida så vi vet hur intresset är!