Kallelse till årsmöte 2016

Välkommna Lambretta Club Malmö medlemmar!

Detta är en kallelse till årsmöte gällande verksamhetsåret 2016. Mötet hållas den 18 mars 2017 kl. 15.00 på restaurang nya Tröls. Snart kommer vi även att skicka ut en extra inbjudan och dagordning via mail till våra medlemmar. Om du har bytt mail får du gärna meddela styrelsen så att vi kan uppdatera vårat medlemsregister.

Har ni ideér och förslag på aktiviteter under 2017 blir vi toppenglada om ni skickar dem till oss så vi kan presentera dem på årsmötet.

Vi får även passa på att påminna om medlemsavgiften för 2017... Endast 100:- för de som är medlemmar betalas in på klubbens postgironummer är 110157-5, glöm inte att ange namn och adress vid inbetalningar!

Nu väntar vi bara på att säsongen drar igång med torra vägbanor och massor lambretta åkning :)